Przejdź do treści

Kompleksowa oferta HVAC SYSTEM FLOWAIR

System flowair strefowość

Czym jest inteligentny SYSTEM FLOWAIR?

SYSTEM FLOWAIR to kompletne rozwiązanie HVAC, które zapewnia komfortowe warunki temperaturowe na obiekcie przez cały rok, przy jednoczesnej minimalizacji zużycia energii. Dzięki nowatorskim algorytmom pracy jego zastosowanie (nawet do już istniejących na obiekcie instalacji) pozwala zwiększyć funkcjonalność, efektywność i energooszczędność urządzeń HVAC.
Integracja wszystkich urządzeń z oferty FLOWAIR w jeden centralnie sterowany SYSTEM umożliwia zarządzanie ich parametrami pracy i zapewnia ich współdziałanie, które wcześniej było możliwe tylko przy rozbudowanych systemach BMS.

Połącz wszystkie urządzenia w jeden organizm

Wszystkie urządzenia z oferty FLOWAIR można podłączyć do inteligentnego SYSTEMU FLOWAIR. Dzięki temu Twoje urządzenia grzewcze, chłodnicze oraz wentylacyjne dokładnie wiedzą kiedy mają pracować, aby spełnić zadane warunki na obiekcie jednocześnie przeciwdziałając stratom energetycznym.

Inteligentny sterownik T-box z wyświetlaczem dotykowym, będący mózgiem SYSTEMU, pozwoli sterować wszystkimi urządzeniami z jednego miejsca. Dzięki możliwości wydzielenia stref temperaturowych można także sterować wieloma pomieszczeniami jednocześnie.

integracja urządzeń w jeden organizm
Rozwiązanie zgodne ze środowiskiem

Rozwiązanie HVAC w zgodzie ze środowiskiem

Przy projektowaniu naszego rozwiązania, skupiliśmy się na tworzeniu kompleksowego i inteligentnego systemu, który integruje nasze produkty HVAC w sposób zgodny z wymaganiami środowiska naturalnego. Nasze podejście oparte jest na trzech kluczowych wartościach: klientocentryczności, innowacyjności i ochronie środowiska.

Steruj centralnie oszczędzaj realnie

Czy wiesz, że korzystając z SYSTEMU FLOWAIR możesz zaoszczędzić do 35%* energii i tym samym zmniejszyć koszty eksploatacji?


Dzięki połączeniu tradycyjnego produktu jak nagrzewnice, kurtyny powietrza, rooftopy z nowymi technologiami sterowania i komunikacji otrzymujemy SYSTEM FLOWAIR - nowatorskie rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta oraz dające pewność przy podejmowaniu bezpiecznych decyzji inwestycyjnych.


*obliczenia dla obiektu wykorzystującego automatyczną destratyfikację, bezkanałową wentylację OXeN oraz zabezpieczenia bramowe.
 

Głównym celem SYSTEMU FLOWAIR jest automatyzacja i optymalizacja pracy wszystkich urządzeń FLOWAIR, podniesienie ich efektywności, oszczędność energii. Dzięki automatycznej destratyfikacji, freecoolingu, freeheatingu czy odzysku ciepła zamiast generować energię cieplną możemy wykorzystywać tą już zastaną.

SYSTEM FLOWAIR to kompletna oferta zintegrowana jednym sterownikiem. Pozwala to na wykorzystanie w projekcie rozwiązań HVAC od jednego producenta. Dodatkowo Wsparcie Projektowe FLOWAIR pomoże w doborze urządzeń pod wymagania oraz przygotuje wszystkie niezbędne pliki oszczędzając Twój czas i zasoby.

Stosując inteligentne rozwiązania budujesz swoją przewagę konkurencyjną gwarantując inwestorowi bezpieczeństwo utrzymania ruchu, dzięki zdecentralizowanej automatyce oraz możliwość m.in. podziału obiektu na strefy temperaturowe i wentylacyjne. SYSTEM FLOWAIR to także niższy koszt okablowania inwestycji oraz pełna gwarancja producenta. 

SYSTEM FLOWAIR to przede wszystkim łatwe podłączenie i prostota sterowania pozwalająca oszczędzić czas. Dodatkowe funkcjonalności oraz integracja urządzeń w jeden organizm przynosi oszczędności eksploatacyjne oraz minimalizuje straty ciepła. 

system flowair

Zalety inteligentnego rozwiązania

Personalizacja systemu

Obsługa nawet 31 urządzeń, które mogą pracować w 31 niezależnych strefach, za pomocą tylko 1 sterownika T-box. Dzięki temu sterowanie jest dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Podłączenie i bezpieczeństwo

Sterownik automatycznie wykrywa i rozpoznaje podłączone urządzenia i tylko dla tych urządzeń prezentuje menu do obsługi. Dodatkowo menu jest zabezpieczone hasłem.

Efektywność

SYSTEM FLOWAIR ogranicza straty ciepła w budynku np. przez dynamiczne zabezpieczenie drzwi kurtynami powietrznymi czy odzysk energii cieplnej z powietrza usuwanego z pomieszczenia.

Zerowaste

Inteligentne ogrzewanie wykorzystuje zgromadzone już nadwyżki ciepła w budynku np. w górnych warstwach pomieszczenia lub ciepło uzyskane podczas procesów technologicznych.

Poznaj funkcję i możliwości systemu

Dowiedz się jaka jest specyfika działania SYSTEMU. Poznaj automatyczną destratyfikację, wentylację kompensacyjną, działanie przy awaryjnym wyłączeniu, czas opóźnienia kurtyny oraz wiele innych funkcjonalności.

T-box

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

SYSTEM FLOWAIR to kompleksowa oferta w połączeniu z inteligentnym sterowaniem. Zapraszamy do kontaktu, a odpowiemy na wszystkie pytania i przygotujemy dla Ciebie szyte na miarę, kompletne rozwiązanie.