Przejdź do treści
Urządzenie recyrkulacyjno nawiewne Cube O render

Urządzenie recyrkulacyjno-nawiewne Cube O

Urządzenie Cube O to ogrzewanie, chłodzenie oraz jednokierunkowa wentylacji w obiektach wielkokubaturowych. Dzięki modułowej konstrukcji, urządzenie Cube O daje nieograniczone możliwości konfiguracji, co umożliwia dopasowanie jednostki do indywidualnych potrzeb klienta lub specyficznych wymagań obiektu. Wydajne podzespoły oraz zaawansowane algorytmy zapewniają nie tylko doskonały komfort termiczny, ale również bezobsługową pracę. 

Opis produktu

Cube O to także trzy rodzaje dystrybucji powietrza, które pozwalają na idealne rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu. Wśród nich znajduje się nawiewnik wirowy automatycznie dostosowujący kierunek nawiewu powietrza w zależności od trybu pracy. Dzięki modułowej konstrukcji Cube O może pełnić funkcję ogrzewania, chłodzenia oraz nawiewu świeżego powietrza.

Automatyka sterująca umożliwia pracę w trybie destratyfikacji lub freecoolingu, zapewniając w ten sposób oszczędności energii. Dodatkowo integracja urządzeń Cube O z SYSTEMEM FLOWAIR pozwala na współpracę  31 różnych urządzeń podłączonych do inteligentnego sterownika T-box Zone.

Urządzenie recyrkulacyjno nawiewne Cube O baner

Podstawowe parametry

Podstawowe parametry
Wydajność do 12 000 m3/h
Moc grzewcza 100,8 kW
Moc chłodnicza 33,4 kW
Masa 60-460 kg

Modułowa konstrukcja całego typoszeregu sprawia, że komponenty urządzenia mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Grzewczo-chłodnicza funkcja urządzenia może być zrealizowana dzięki wykorzystaniu wodnego wymiennika ciepła. Dodatkowo funkcję ogrzewania pełnić może modulowany palnik gazowy.

Rozwiązanie z nawiewnikiem wirowym lub dyszami dalekiego zasięgu gwarantuje dostarczenie powietrza do wymaganej strefy.

System flowair

SYSTEM FLOWAIR, czyli inteligentne sterowanie

Urządzenie Cube O jest wyposażone w kompletny układ automatyki zasilająco-sterującej. Wbudowany sterownik Climatix umożliwia szerokie możliwości komunikacji z urządzeniem. Możliwa jest integracja urządzeń Cube O w ramach systemu BMS lub z SYSTEMEM FLOWAIR, dzięki czemu występuje możliwość współpracy 31 różnych urządzeń podłączonych do inteligentnego sterownika T-box Zone.

Zalety urządzenia

Urządzenie Cube O zostało zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w wysokich obiektach przemysłowych. Industrialny charakter urządzenia podkreśla wytrzymała obudowa z blachy powlekanej oraz wysokowydajne podzespoły. 

Cube O to przede wszystkim:

 • podstropowe urządzenie chłodnicze,
 • brak konieczności projektowania skomplikowanego systemu automatyki,
 • modulacja w szerokim zakresie,
 • dodatkowe funkcjonalności jak oczyszczanie powietrza,
 • zastosowanie tłumików akustycznych.

Technologie/innowacje/korzyści

Urządzenia Cube O w zależności od konfiguracji mogą realizować funkcje: 

 • ogrzewania,  
 • chłodzenia,
 • destratyfikacji,
 • jednokierunkowej wentylacji nawiewnej,
 • recyrkulacji / mieszania powietrza,
 • filtracji powietrza świeżego,
 • filtracji powietrza w pomieszczeniu. 

Współpraca z pompą ciepła

Wszystkie urządzenia Cube O w standardzie wyposażone są w wysokowydajne wymienniki gwarantujące komfort w hali nawet przy współpracy z niskotemperaturowymi źródłami ciepła. Zaawansowane sterowanie gwarantuje bezobsługową współpracę z pompami ciepła Aura z oferty FLOWAIR. Dodatkowym atutem rozwiązania jest wykorzystanie wody lub roztworu glikolu jako czynnika do ogrzewania lub chłodzenia, który gwarantuje większe bezpieczeństwo oraz mniejszy wpływ na środowisko.

współpraca z pompą ciepła

Dane techniczne Cube O

W zależności od zastosowanej konfiguracji urządzenia możemy dostarczyć następujące moce grzewcze i chłodnicze.

dane techniczne Cube O

Montaż Cube O

montaż cube o

Konfiguracja z modułem naddachowym

Montaż wymaga przygotowania otworu w stropie oraz prostej podkonstrukcji. Zasilanie urządzenia oraz ewentualne przyłącze wodne zlokalizowane są w budynku. Natomiast instalacja gazu musi zostać doprowadzona do sekcji naddachowej.

Konfiguracja bez modułu naddachowego

Jednostki bez sekcji dachowej montujemy podstropowo do przegród poziomych. Instalacja odbywa się za pomocą czterech szpilek gwintowanych. Urządzenie wyposażone jest w zintegrowane uchwyty montażowe.

Urządzenie recyrkulacyjno nawiewne Cube O montaż

Pobierz pliki

Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie? Sprawdź dokumentację techniczną, pliki projektowe lub materiały marketingowe przygotowane dla Ciebie.

Ulotka produktowa pdf pobierz
T-box

Chcesz wiedzieć więcej?

Pamiętaj, że służymy pomocą na każdym etapie realizacji. Potrzebujesz pomocy przy doborze urządzeń lub projekcie, a może masz jakieś pytania dotyczące produktu? Skontaktuj się z nami, pomożemy.