Przejdź do treści

Zero waste

zerowaste

Manifest zero waste

Chcemy zmieniać świat na lepszy, wszędzie tam gdzie możemy i potrafimy. Ziemia nie ma niewyczerpanych zasobów, nie można tylko chcieć więcej. 

Każdy z nas chciałby żyć w świecie, gdzie wytwarza się bardziej czystą energię, gdzie nie ma spalin, smogu, katastrof ekologicznych i efektu cieplarnianego. Pewnie nigdy się to nie uda, ale nawet gdyby w odległej przyszłości mogło się udać - to zawsze zanim coś wyprodukujemy (w tym energię), najpierw starajmy się wykorzystać to co już jest.

FLOWAIR nadaje nowe życie urządzeniom

W naszych magazynach leżą urządzenia używane do testów laboratoryjnych, potargowe, naprawione przez dział serwisu oraz takie, które „wyszły” z oferty. Trochę zapomniane... Chcemy im nadać nowe życie, znaleźć „nowy dom”. Znajdziesz je w naszym outlecie – wyczyszczone, naprawione, może bez oryginalnego opakowania – ale sprawne i mogące działać jeszcze przez wiele lat. 

nowe życie zero waste

FLOWAIR popiera styl życia „zero waste”

„Zero waste” to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. 

Wszystkie odrzucone materiały mogą stać się zasobami. 
Chcemy wykorzystywać to co już zostało wyprodukowane, staramy się zapobiegać odpadom u źródła ich powstawania. 

Dlatego wykorzystując powtórnie surowce uzyskane z przetwarzania sprzętu oszczędzamy naturalne zasoby naszej Ziemi.

FLOWAIR to solidne produkty

FLOWAIR rozpoczął proces regeneracji starych nagrzewnic gazowych Robur, niektóre z nich pracują na obiektach już od 25 lat! 
W zakres usługi wchodzi m.in.: czyszczenie urządzenia, naprawa blach, test szczelności komory spalania, wymiana elektrod i innych komponentów. Urządzenia zyskują 1 rok gwarancji. 

przemyślane rozwiązania flowair

FLOWAIR oszczędza energię i chroni środowisko

Tworzymy urządzenia z wysokim poziomem odzysku ciepła jak OXeN czy rooftop Cube. Sprawność na poziomie 74-94% pozwala na zmniejszenie nakładów na ogrzewanie i oszczędność energii. Ale aby uzyskać więcej oszczędności na energii potrzebne są nie tylko energooszczędne urządzenia ale też komunikacja pomiędzy nimi. Dlatego powstał SYSTEM FLOWAIR, który nie tylko integruje prace urządzeń, ale przede wszystkim pozwala na ich współdziałanie w celu zapewnienia lepszego komfortu cieplnego oraz energooszczędności.