Przejdź do treści
Rooftop Cube do montażu bezkanałowego render

Rooftop Cube instalacja bezkanałowa

Bezkanałowe urządzenie Cube służy do pełnej obróbki powietrza przez cały rok. Zastosowanie modułu nawiewnego NW pozwala na stworzenie urządzenia do pracy bezkanałowej. Dzięki temu projektowanie i realizacja inwestycji stają się prostsze i szybsze. Dodatkowo, w przypadku rozwiązań zdecentralizowanych, użytkownik zyskuje możliwość niezależnej regulacji oraz większe bezpieczeństwo. 

Opis produktu

Kompaktowe urządzenia Cube 20 NW, Cube 40 NW i Cube R8 NW to kompleksowe rozwiązania, które zapewniają grzanie, wentylację z odzyskiem ciepła oraz w niektórych wariantach - chłodzenie. Mogą być wyposażone w nagrzewnicę wodną z pompą obiegową i zaworem 3-drogowym, nagrzewnicę elektryczną bądź nagrzewnicę gazową. Urządzenie bezkanałowe Cube to zawarty w jednej obudowie agregat chłodniczy, wymiennik obrotowy, nagrzewnica i układ automatyki Siemens Climatix. 

Zastosowanie wysokosprawnego odzysku ciepła oraz wentylatorów EC sprawia, że urządzenie już dzisiaj spełnia wymagania dotyczące Ekoprojektu, które zostały zaostrzone od 2018 roku. Dodatkowo urządzenie Cube dostosowane jest do współpracy z SYSTEMEM FLOWAIR. W połączeniu z innymi urządzeniami z oferty FLOWAIR oraz sterownikiem T-box, będący mózgiem SYSTEMU, rozwiązanie to zapewni pełen komfort temperaturowy przy jednoczesnej obsłudze z jednego miejsca.

Rooftop Cube do montażu bezkanałowego referencje

Podstawowe parametry

Podstawowe parametry
Wydajność do 8000 m3/h
Powietrze świeże dla Ecodesign do 8000 m3/h
Sprawność odzysku ciepła dla Ecodesign 73,1%
Zakres mocy grzewczej 20-181 kW

Cube to szeroki typoszereg urządzeń. Urządzenia produkowane są o parametrach dopasowanych do Twojego obiektu, niezależnie od jego wielkości.

Urządzenie Cube jest wyposażone w zaawansowany system kontroli przepływającego powietrza. Niezależnie od długości i sposobu rozprowadzania instalacji kanałowej oraz ustawień nawiewników, Cube zawsze będzie utrzymywał stały przepływ. Zapewnia to nieprzerwalnie komfortowe warunki pracy w obiekcie.

Kanały wentylacyjne mogą być podłączone na wiele sposobów. Dzięki temu powietrze zostanie rozprowadzone w optymalny sposób.

System flowair

SYSTEM FLOWAIR, czyli inteligentne sterowanie

Sterowanie urządzeniem rooftop Cube jest proste i intuicyjne. W standardzie, każdy Rooftop Cube wyposażony jest w zaawansowany sterownik Siemens Climatix z zadajnikiem pomieszczeniowym oraz kompletny układ pomiarowo-regulacyjno-alarmowy. Sterowanie odbywać się może także za pośrednictwem jednego sterownika T-box z wyświetlaczem dotykowym w ramach SYSTEMU FLOWAIR. Dzięki niemu zarządzasz algorytmami pracy i dostosowujesz temperaturę nawiewu poszczególnych pomieszczeń do potrzeb obiektu.

Zalety urządzenia

  • Nowatorskie algorytmy pracy oraz wiele funkcjonalności sprawiają, że urządzenia Cube działające w ramach SYSTEMU FLOWAIR obniżają koszty eksploatacyjne.
  • Cube to pełny system ogrzewania, wentylacji i chłodzenia w jednej obudowie. Brak konieczności dokładania kolejnych modułów obniża koszty inwestycyjne
  • W urządzeniu zastosowane są nowoczesne, energooszczędne wentylatory EC, które wpływają na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Daje to możliwość płynnego dostosowania wydajności instalacji kanałowej.
  • Wbudowany wewnątrz urządzenia wymiennik obrotowy to efektywny odzysk ciepła bez konieczności stosowania zewnętrznego modułu.
  • Uchwyty transportowe zlokalizowane w górnej partii urządzenia umożliwiają szybkie podnoszenie bez konieczności stosowania trawersu.
  • Rooftop Cube został zaprojektowany tak, aby minimalizować straty ciepła, zaś obudowa  zaizolowana wełną mineralną 50mm przekłada się na cichą pracę jednostki.
  • Podstawa dachowa z przejściem dachowym i nawiewnikiem wirowym umożliwia posadowienie urządzenia i bezpośrednie dostarczenie powietrza do pomieszczenia bez konieczności stosowania instalacji kanałowej.

Układ chłodniczy w Cube 20NW i 40NW

Zastosowanie sprężarki inwerterowej, sprężarek w układzie Tandem lub układów wieloobwodowych umożliwia dostosowanie mocy chłodniczej  do aktualnego zapotrzebowania. Urządzenie kanałowe Cube 20NW i 40NW zapewnia pełną obróbkę powietrza przez cały rok.

Montaż

Szerokie możliwości montażowe

Urządzenie bezkanałowe Cube  jest montowane na dachu budynku. Podstawa dachowa z przejściem dachowym i zintegrowanym nawiewnikiem wirowym umożliwia posadowienie urządzenia i bezpośredni nawiew i wywiew powietrza z pomieszczenia. Montaż sprowadza się do dwóch kroków.

Krok 1

Przygotowanie podkonstrukcji.

Rooftop Cube do montażu bezkanałowego montaż 1
Rooftop Cube do montażu bezkanałowego montaż 2

Krok 2

Posadowienie podstawy z nawiewnikiem oraz urządzenia.
W przypadku pomieszczeń o grubszym stropie istnieje możliwość dostosowania długości przejścia dachowego.

Realizacje Rooftop Cube

Dowiedz się więcej o rooftop Cube.
Poznaj funkcjonalności, jakie niesie za sobą Cube pracujący w ramach SYSTEMU FLOWAIR oraz poznaj nasze realizacje.

Pobierz pliki

Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie? Sprawdź dokumentację techniczną, pliki projektowe lub materiały marketingowe przygotowane dla Ciebie.

Pliki CAD dwg pobierz
Skrócona instrukcja montażu pdf pobierz
Ulotka produktowa pdf pobierz
Deklaracja ERP pdf pobierz
Deklaracja zgodności zip pobierz
Pliki Revit zip pobierz
T-box

Chcesz wiedzieć więcej?

Pamiętaj, że służymy pomocą na każdym etapie realizacji. Potrzebujesz pomocy przy doborze urządzeń lub projekcie, a może masz jakieś pytania dotyczące produktu? Skontaktuj się z nami, pomożemy.