Przejdź do treści
nagrzewnica elektryczna LEO EL

Nagrzewnica elektryczna LEO EL

Nagrzewnica elektryczna LEO EL BMS jest rozwiązaniem dla średnich i dużych obiektów przemysłowych i komercyjnych, w których nie ma dostępu do innych źródeł ciepła, takich jak instalacje gazowe czy wodne. Korpus nagrzewnicy wykonany jest ze stali, co gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nagrzewnica jest wyposażona w wymiennik ciepła składający się z grzałek typu PTC, które dostosowują swoją temperaturę do przepływu powietrza. Dzięki specjalnej konstrukcji elementów grzejnych, nagrzewnica zapewnia maksymalne wykorzystanie mocy grzewczej na każdym stopniu grzania.

Opis produktu

Instalacja HVAC oparta na nagrzewnicach elektrycznych, pod względem inwestycyjnym, jest jedną z prostszych i tańszych opcji, gdyż ogranicza nakład do zakupu urządzenia i niezbędnego okablowania. Dodatkowo stosując inteligentne sterowanie SYSTEM FLOWAIR urządzenia wiedzą dokładnie kiedy pracować, aby zapewnić komfort temiczny. 

Sterownik T-box z wyświetlaczem dotykowym, będący mózgiem SYSTEMU, to także sterowanie wszystkimi urządzeniami z jednego miejsca. Przekłada się to nie tylko na komfort użytkowania, ale także na oszczędności eksploatacyjne.

referencja hala LEO EL

Podstawowe parametry

Podstawowe parametry
Zakres mocy grzewczej 5,3 - 22,8 kW
Wydajność 1200 - 4250 m3/h
Masa 19,7 / 27,8 kg
Obudowa stal

Nagrzewnice LEO EL BMS wyposażone są w grzałki PTC, które dopasowują swoją temperaturę względem przepływu powietrza. Konstrukcja grzałek zapewnia maksymalne wykorzystanie ich mocy grzewczej na każdym stopniu grzania, dzięki czemu ogrzewanie pomieszczeń jest szybsze.

Chronią urządzenia przed przegrzaniem i przerywają ich pracę w przypadku wystąpienia zbyt wysokiej temperatury.

Nagrzewnica LEO EL BMS może pracować w trybie automatycznej destratyfikacji, czyli współpracować z destratyfikatorami, aby wykorzystywać ciepło zgromadzone pod stropem. Pozwala to zapewnić komfortowe warunki cieplne na obiekcie i jednocześnie obniżyć koszty ogrzewania, ponieważ nagrzewnice mogą pracować na mniejszej mocy lub tylko w przypadku niewystarczającej ilości ciepła pod stropem.

Tryb wentylacji pozwala optymalnie dostosować pracę urządzenia do potrzeb obiektu, a osobom tam przebywających zapewnić maksymalny komfort.

System FLOWAIR - steruj centralnie, oszczędzaj realnie

SYSTEM FLOWAIR, czyli inteligentne sterowanie

Nagrzewnica elektryczna LEO EL pracuje w ramach systemu BMS oraz SYSTEMU FLOWAIR, czyli inteligentnego sterowania odpowiedzialnie zarządzającego energią na obiekcie. Centralnie sterowane systemy przynoszą realne oszczędności i zapewniają komfort cieplny przez cały rok.

Zalety urządzenia

  • Niski koszt inwestycyjny - nie ma konieczności zakupu kotła grzewczego oraz prowadzenia instalacji wodnej, gazowej lub kominowej.
  • Oszczędność powierzchni - nie ma potrzeby rezerwowania miejsca na źródło grzewcze, np. pompy ciepła czy kocioł.
  • Brak konieczności dokonywania regularnych przeglądów jak przy urządzeniach zasilanych paliwami kopalnymi.
  • Wysoka sprawność instalacji grzewczej.
  • Minimalizm instalacji.

Współpraca z komorą mieszania

Nagrzewnica LEO EL BMS współpracuje z komorą mieszania KM EL, tworząc tym samym najprostszy system wentylacji mechanicznej, która pozwala dostarczyć świeże (zewnętrzne) powietrze do budynku. W zależności od potrzeb, strumień powietrza nawiewanego może być ogrzewany za pośrednictwem grzałek elektrycznych PTC i nadmuchiwany do wnętrza obiektu. Komora wyposażona jest w 3 wloty powietrza: dwa dla powietrza recyrkulacyjnego i jeden dla świeżego. Dodatkowo możliwa jest również płynna regulacja stopnia otwarcia przepustnic wlotów powietrza w zakresie od 0 do 100%.

Kompletna automatyka w zestawie

Nagrzewnica elektryczna LEO EL wyposażona jest w kompletną automatykę zasilająco-sterującą oraz zabezpieczającą, co ułatwia sterowanie urządzeniem oraz chroni przed przegrzaniem grzałek  i wentylatora. 

nagrzewnica elektryczna LEO EL

Montaż LEO EL

Szerokie możliwości montażowe

Nagrzewnica LEO EL BMS przeznaczona jest do montażu naściennego oraz podstropowego wewnątrz pomieszczenia. Może być zamontowana w pozycji pionowej lub poziomej z pomocą konsoli obrotowej, która umożliwia zmianę położenia urządzenia i ułatwia dostęp do skrzynki sterującej czy wentylatora.
 

Nagrzewnice LEO EL mogą być montowane w pozycji pionowej i poziomej. Podczas montażu należy pamiętać, aby zachować zalecane odległości od przegród. Przy montażu podstropowym wysokość montażu należy dobierać w zależności od zasięgu pionowego nieizometrycznego. 

montaż leo EL

Dane techniczne LEO EL

LEO EL S BMS LEO EL L BMS
Zakres moc grzewczej [kW] 5,3 - 10,8  6,8 - 22,8
Max. strumień przepływu powietrza [m3/h] 2000 4250
Zasilanie [V/Hz] 3x400 3x400
Prąd znamionowy [A]* 15,6 33,3
IP  20 20
Poziom ciśnienia akustycznego [dB(A)]** 56,3 64,1
Poziom mocy akustycznej [dB(A)]*** 71,4 79,2
Zasięg poziomy  [m]**** 14 24
Zasięg pionowy  [m]***** 5,3 8,3
Rodzaj obudowy stal malowana proszkowo stal malowana proszkowo
Kolor grafitowy grafitowy
Środowisko pracy wewnątrz pomieszczeń wewnątrz pomieszczeń
Zakres temperatury pracy [oC] 0...+50 0...+50
Pozycja pracy pionowo na ścianie, poziomo pod stopem pionowo na ścianie, poziomo pod stopem
Masa urządzenia [kg] 19,7 27,8
*Dla temp. 0oC na wlocie do urzdzenia, 3 bieg wentylatora
**Poziom ciśnienia akustycznego dla pomieszczenia o średniej zdolności pochłaniania dźwięku, objętości 1500m<sup>3</sup>, w odległości 5 m od urządzenia
***Poziom mocy akustycznej zgodnie z PN-EN ISO 3744:2011
****Zasięg poziomy strumienia izotermicznego, przy prędkości granicznej 0,5 m/s
*****Zasięg pionowy strumienia nieizotermicznego przy temp.na wlocie 20<sup>o</sup>C, dla prędkości granicznej 0,5 m/s

Potrzebujesz sprawdzić moc grzewczą urządzenia lub dobrać je na obiekt?

Wymiary LEO EL

wymiary leo el s
wymiary leo el l

Pobierz pliki

Chcesz dowiedzieć się więcej o produkcie? Sprawdź dokumentację techniczną, pliki projektowe lub materiały marketingowe przygotowane dla Ciebie.

Karta katalogowa pdf pobierz
Deklaracja zgodności pdf pobierz
Katalog projektancki pdf pobierz
Dokumentacja techniczna pdf pobierz
Pliki CAD dwg pobierz
Pliki Revit zip pobierz
T-box

Chcesz wiedzieć więcej?

Pamiętaj, że służymy pomocą na każdym etapie realizacji. Potrzebujesz pomocy przy doborze urządzeń lub projekcie, a może masz jakieś pytania dotyczące produktu? Skontaktuj się z nami, pomożemy.